Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Yakın Arkadaş Soru Cevap - Soru Cevap

Yakın Arkadaş Soru Cevap

Yakın bir arkadaşına bir soru sorarsın ve neden cevap alamazsın ki. O senin yakın arkadaşın dostun dediğin kişi ise sana değer vermesi ve sorduğun soruya cevap vermesini istersin. Ama yapmaz umursamaz ve seni dinlemez oysa sen onu yakın arkadaşın zannedersin dostun sanırsın. Oysa sen ona değer verirsin sırlarını paylaşırsın ve zaman gelir bir soru sorarsın ve cevap vermez. Yakın arkadaş soru cevap ilanını bu yüzden yazmak istedim.

Herkesin yakın arkadaşı sandığı insan bazen gerçekten o olamayabiliyor. Çünkü sen onu önemser onu onun bir sıkıntısı olduğu zaman onu dinler derdine ortak olursun. Ama senin bir sıkıntın derdin olduğunda bırak destek olmayı seni dinlemez bile. Sonra bir gün yakın arkadaş soru cevap sorarsın ve cevabını alamzsın çünkü seni umursamıyor olur. Oysa sen ona ne kadar güvenirdin. Onu dostun zannederdin. Ama öyle olmadığını o şekilde davranmadığını gün gelir bir zaman gelir o zaman anlarsın. Aslında olması gereken olması gerekli olan senin gerçekten dostun gerçekten yakın arkadaşınsa onun derdini dinlemen onun kötü ve iyi zamanında yanında olman onu anlaman destek olman soru sorduğunda cevaplaman gerekir. Ama öyle yapmaz seni duymamazlığa vurur. Seni önemsemez sana değer bile vermez. Oysa sen ne kadar değer verirsen o sana o kadar değer vermez. Arkadaşlık dostluk demek bu değil. Tek taraflı yürümez. İki tarafında arkadaşlığın dostluğun değerini anlamını bilmesi ve onun için çabalaması gereklidir. Aslında bu çaba da değil onun yanında olmak zor zamanında yanında olmak desteklemek dinlemek bu zor değil yani. Ama arkadaşlığın kıymetini işte herkes bilemez herkes anlayamaz bu nedenden dolayı insanlar birbirini yanlış anlıyor sırf dinlemedikleri için sırf anlamadıkları için kendilerini senin olduğun yere koymuyorlar ve yanlış anlamalar yanlış davranışlar mevcut oluyor.

Oysa senin davrandığın gibi oda karşılık verse tek taraftan beklemese hep ben demese yani bencil olmasa o zaman o arkadaşlık dostluk yada bir ilişki olsun iyi yürür. Tek tarafın çabalamasına yada uğraşmasına gerek kalmaz. Yakın arkadaş soru cevap sorduğunda ona cevap vermek onu önemsediğini ona değer verdiğini gösterir. Bu nedenle karşındaki kişiye değerli olduğunu hissettirmek istiyorsan onu dinle ve bir şey sorduğunda cevap ver ki o da sana öyle davranabilesin.Yakın Arkadaş Soru Cevap - Yorum Soru Turka 24 Ocak 2020 24 Ocak 2020 — 12:10
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular