Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Yıldızname Nedir Nasıl Bakılır? - Soru Cevap, Sosyal

Yıldızname Nedir Nasıl Bakılır?

Zodyak işaretleri olarak da bilinen 12 astrolojik işaret vardır .Sırayla – Koç , Boğa , İkizler , Yengeç , Aslan , Başak , Terazi , Akrep , Yay , Oğlak , Kova ve Balık . Bazı insanlar, burçların bir kişinin farklı özelliklerini ve yeteneklerini ortaya çıkardığına inanır. Hangi burç olduğunuzu belirlemek için yıldızname nedir nasıl bakılır doğum gününüze denk gelen burcu bulmanız gerekiyor.

Yıldızname Nedir Nasıl Bakılır?

Yıldızname Nedir Nasıl Bakılır?

İster astrolojinin, kozmos anlayışımızın filizlenmesinden önceki daha az aydınlanmış zamanlardan kalma bir kalıntı olduğuna inanıyor olun, ister yıldızların ve gezegenlerin konumunun aslında günlük yaşamlarımız üzerinde etkili olduğuna ve hatta karakterimizi belirleyebileceğine inanıyor olun. , astrolojinin toplumda sahip olduğu etki inkar edilemez. Astrolojinin merkezinde , güneşin görünen yolunun yaklaşık 8° kuzeyine veya güneyine uzanan, gökyüzünün kemer şeklindeki bir bölgesi olan zodyak vardır. gökyüzünde görünen yolunun yaklaşık 8 ° kuzey veya güneyinde uzanan, gökyüzünün kemer şeklindeki bir bölgesi yıldızname nedir nasıl bakılır ve onun 12 astrolojik işareti vardır. Astroloji, Dünya’nın uzaydaki hareketi ve astronomik nesnelerin gökyüzündeki konumları tarafından belirleniyor gibi görünse de , astronomi ve astroloji son derece farklı disiplinlerdir. Yüzeyde, bir burcun belirlenmesi belirlenmesi şeytani bir şekilde basit görünüyor. Dünya güneşin etrafında dönerken, yıldızımız farklı takımyıldızların önünde görünür – tanıdık nesnelerin, genellikle hayvanların şekillerini çizen yıldız koleksiyonları. Bu zodyak işaretleri Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık’tır ve her biri güneşin önden gökyüzündeki yıllık yolunu temsil eden büyük daire üzerinde 30 derecelik bir yer kaplar. takımyıldızların – ekliptik  olarak da bilinir. Zodyak başlangıçta MÖ 600 civarında geliştirildi ve sıfır noktası, ekliptiğin göksel ekvatorla kesiştiği nokta olarak tanımlandı – göksel küre üzerindeki karasal ekvatorun büyük dairesi.

Bu kesişme, baharın ilk günü olarak kabul edildiğinden Kuzey Yarımküre’de bahar ekinoksu ve bahar ekinoksu olarak da bilinir. 2.200 yıl önce bu sıfır noktası Koç burcunda gerçekleşti, dolayısıyla adı “Koç burcunun ilk noktası”. Sonuç olarak,yıldızname nedir nasıl bakılır Koç takımyıldızı ekliptiğin ilk 30 derecesini işgal etti; 30’dan 60 dereceye Boğa burcu alınmış ve İkizler burcu 60’tan 90 dereceye konumlanmıştır. Zodyakın diğer astrolojik burçları da benzer şekilde kategorize edildi ve her biri kendi ekliptiğin 30 derecelik dilimini tuttu.Yıldızname Nedir Nasıl Bakılır? - Yorum Soru Turka 18 Aralık 2022 18 Aralık 2022 — 13:28
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular