Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Zorbing Nedir Nasıl Yapılır - Spor

Zorbing Nedir Nasıl Yapılır

Zorbing, bir kişinin “zorb” adı verilen büyük bir şişme topun içine tırmandığı ve bir yokuştan aşağı yuvarlandığı veya bir su kütlesinin üzerinden geçtiği alışılmadık bir spordur . Yeni Zelanda’da icat edilen zorb top tipik olarak PVC veya TPU gibi şeffaf bir plastikten yapılır. Oyunculara “zorbonaut” denir. Zorbonautlar içeride veya gevşek bırakılabilir. Zorbing’e bazen küre sürme, küre oluşturma veya küre oluşturma denir. Burada o zaman aklımıza gelen soru ise zorbing nedir nasıl yapılır sorusu aklımıza gelmekte. Ve bu soruya en basit şekilde cevap vermek ve yeni ve popüler olan bir spor dalıdır.

Zorbing Nedir Nasıl Yapılır

Zorbing Nedir Nasıl Yapılır

Zorb toplarına küreler, hamster topları, küreler veya büyük küreler de denir ve zorbing ekstrem bir spor olarak kabul edilir. Zorb’lar küçük bir araba büyüklüğündedir ve bazılarının içine iki veya üç kişi sığabilir. Zorbonaut veya zorbonaut’un içine sarıldıktan sonra, zorb’un hızını veya yönünü kontrol edemez. Zorbs yaklaşık 25 mil hıza ulaşabilir.Zorbing’in amacı, zorb en yüksek hızına ulaştığında yaşanan adrenalin patlamasıdır. Zorbing nedir nasıl yapılır aslında bunu açıklamanın en kolay yolu tipik bir balon topu olmasıdır. Yani ismi ne kadar bize yabancı gibi gelse de aslında bakıldığında tıpkı bir balon topuna benzemesidir.

Zorbing sadece kara üzerinde giden bir top değil aynı zamanda suda da gitmesi ve bunun üzerine de kurulu bir spor dalıdır. Zorbing her zaman karada gerçekleşse de iki tür zorbing sürüşü vardır: kuru ve ıslak. Zorb’un manevra yapması için doğal tepeler veya konturların olmadığı alanlarda operatör metal bir yol inşa eder. Zorbing nedir nasıl yapılır ile zorbing için inşa edilmiş bir parkur gibi korunan bir alanda yapıldığında daha güvenli olduğunu unutmayın. Bunun için tasarlanmış ve ayarlanmış özel alanlarda yapılması daha güvenli ve daha önemlidir.Zorbing Nedir Nasıl Yapılır - Yorum Soru Turka 24 Nisan 2022 5 Haziran 2022 — 10:52
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular