Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Zumba Nedir Nasıl Yapılır - Spor

Zumba Nedir Nasıl Yapılır

Zumba nedir diye kısa bir bilgi vermek gerekirse ve bunun üzerinden zumba nedir nasıl yapılır sorusu ile Zumba, fitness sahnesine 17 yıl önce çıktı ve hala güçlü! İlk olarak 1990’ların ortalarında Kolombiyalı dansçı ve koreograf Alberto Perez tarafından yaratılan Zumba, fitness, eğlence ve kültürü nihai dans partisi deneyiminde birleştiriyor. “Çok eğlendiğiniz için egzersiz yapıyormuş gibi hissetmeden enerji harcayacaksınız” diyor . “Zumba’nın güzelliği, rutinleri takip etmenin kolay olması ve çoğu insanın oldukça hızlı bir şekilde yakalamasıdır.”

Zumba Nedir Nasıl Yapılır

Zumba Nedir Nasıl Yapılır

Zumba, hızlı ve yavaş hareketlerle tüm vücut egzersizidir, bu nedenle kondisyonunuzu korumak ve koordinasyonu geliştirmek için harikadır. Zumba’daki dans hareketleri, Güney Amerika’nın en etkileyici ve canlı danslarından bazılarından esinlenmiştir. Salsa gibi klasik dans stilleri, Zumba rutinlerinde fitness dokunuşuyla modern bir yenilenme elde ediyor.İlk Zumba dans dersiniz, karmaşıklık açısından bunaltıcı olabilir. Müzik hızlı ve hareketler daha da hızlı. Ancak, dansları temel köklerine indirirseniz, Zumba’da ustalaşmaya başlayabilirsiniz. Zumba nedir nasıl yapılır sorusu ile birlikte başlangıçta Latin Amerika dansları Zumba’nın ilham kaynağıydı. Zamanla, dünyanın her yerinden dans hareketlerini içerecek şekilde gelişti. Temel hareketlerin çoğu hala Latin dansından ilham alıyor, bu yüzden önce öğrenmeniz gereken temel hareketler bunlar. Her dans stilinin dayandığı adımları öğrendikten sonra, Zumba’yı yaparken üzerine inşa edeceğiniz bir temele sahip olacaksınız.

Zumba, hızlı tempolu bir dizi adım oluşturmak için merengue adımlarının basitliğini kullanır. Bir şeyleri toplamadan önce temel adımlarda ustalaşmak için yavaş başlayın.Zumba nedir nasıl yapılır olarak kısa temel hareketlerler birlikte bunda gelişme kaydedebilirisiniz.Ayaklarınız birbirine yakın olacak şekilde dik durun. Kalçanızı sağa kaydırın ve sol ayağınızı kaldırın, ardından yere vurun. Ardından, kalçalarınızı sola kaydırın ve sağ ayağınızı kaldırın, ardından yere vurun. Bu adım düzeniyle bir ritim bulun ve rahatladığınızda daha hızlı hareket etmeye çalışın. Adım atarken yana veya başınızın üzerine uzanma gibi kol hareketleri ekleyebilirsiniz.Zumba Nedir Nasıl Yapılır - Yorum Soru Turka 22 Mayıs 2022 5 Haziran 2022 — 10:51
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular